Suriyeliler Misyoner Kıskacında

14.02.2020

1.068 Kişi Okumuş

0 Yorum

Suriyeliler Misyoner Kıskacında

 

Suriyeli misafirlerimiz Adana’ya gelişinden hemen bir kaç yıl sonra Suriyelilerin yoğun olarak yaşadıkları hava alanı civarındaki okullar Koca vezir Kıbrıs Caddesi ve bu civarında(parklar dâhil) misyonerler sık sık görüldü aldıkları tepki, çevre esnafı ve mahalle sakinlerinin duyarlı davranışı sonucunda çok fazla karşılık bulamadılar ama sahaya yeniden inmiş durumdalar…

Ellerinde broşür çeşitli materyaller ile Hristiyanlık propagandası yapıyorlar.

Batı ülkesine almadığı Suriyelileri gelip burada taciz ediyor. Yardım adı altında Hristiyanlık propagandası yapıyorlar bunlara neden izin veriliyor?

Adana İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü burada faaliyet gösteren batılı veya onların desteklediği dernekleri denetliyor mu?

Mesele sadece misyonerlik değil güvenlik sorunudur aynı zamanda…

Adana valiliği bünyesinde oluşturulan Suriye koordinasyon toplantılarına mensubu olduğum kurum adına uzun bir süre katıldım. Bu toplantılarda gördüğümüz bildiğimiz sorunları sürekli dile getirdik uyarılarımız yaptık, çözüm noktasında üzerimize düşen ne varsa gücümüz nispetinde yapmaya çalıştık. Bir süre sonra gördüğüm lüzum üzerine koordinasyondan ayrıldım.

Kaç yıldır bu konuda dikkatli olunması gerektiğini dile getiriyor tedbir alınmasını söylüyoruz.
Misyonerlerin sadece dini propaganda yaptığını düşünürsek yanılırız!

Adana valisi ve emniyet müdürümüzün gayretlerinin farkındayız lakin su uyur düşman uyumaz derler.

Esed’e bağlı muhaberat, şebbihalar ve onların maşalarını atlamayalım sadece şehrimizin değil tüm ülkenin güvenliği açısından tedbirli olunması gerekiyor.

Yardım veya eğitim adı altında faaliyet gösteren dernekler ve yabancı uyruklu kişilere dikkat edilmeli bunların bağlantıları ve misyonları araştırılmalı!

Adana’da yaşayan mağdur ihtiyaç sahibi Suriyeli dul ve genç kadınlar ve yetim çocukları hedefte, bazı dernekler bu mağdur ailelerin değişim ve dönüşümleri için yoğun çaba ve para harcadıkları iddia ediliyor, fakat bu aileler çekindikleri için ne şikayet edebiliyor nede şahitlik edebiliyorlar…

Sadece yaşadığımız şehir değil ülkemizin geleceği ve güvenliği için yardım ve eğitim verdiğini iddia eden bir kısım dernekler ve misyonerlik faaliyeti yürüten kişiler yakın takibe alınıp incelenmeli değil mi?

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz